Traktör Arena'nın Şampiyonu Ödülünü Aldı

Traktör Arena yarışmasının şampiyonu yarışmaya Adana'nın Ceyhan ilçesinden katılan Hüseyin Dalgıç oldu. TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, büyük ödül olan ve 'Yerli Dev Traktör' adıyla lanse edilen 'New Holland TR6'nın anahtarını yarışmanın şampiyonuna, TürkTraktör'ün Erenler Fabrikası'nda düzenlenen özel bir törende teslim etti.

Türk otomotiv sektörünün temsilcilerinden TürkTraktör'ün desteğiyle gerçekleştirilen Traktör Arena yarışması; final parkuruyla sona erdi. Traktör Arena'ya Adana'nın Ceyhan ilçesinden katılan Hüseyin Dalgıç, gösterdiği performans ve elde ettiği derecelerle, 23 hafta sonunda yarışmanın büyük ödülü olan New Holland TR6'yı kazanan traktör pilotu oldu. Traktör Arena'nın büyük finali sonrasında yarışmanın şampiyonuna ödülü, TürkTraktör Erenler Fabrikası'nda düzenlenen törende verildi. Şampiyon, New Holland TR6.140'ın anahtarını TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta'nın elinden aldı.

Ödül töreninde konuşan Marco Votta, "Adanalı çiftçimiz Hüseyin Dalgıç, Traktör Arena'nın birincisi oldu. Kendisini tebrik ederim. TürkTraktör tarafından üretilen en büyük yerli traktör TR6'nın kendisine başarı ve bereket getirmesini dilerim. Hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Anahtarı teslim alan şampiyon Hüseyin Dalgıç ise yarışmaya kendisini teşvik eden eşine teşekkür ederek ailesiyle ile bu mutluluğu paylaştı. Finale kalan diğer üç yarışmacı ise Nevşehir'den Mehmet Kalay, İzmir'den Serdar Kuyucu ve Manisa'dan Cafer Aktarer teselli hediyeleri ile memleketlerine döndü.

Türkiye'nin 53 şehrinden yarışmaya katılan 200 traktör pilotu, Ankara Mülk Köyü'ne kurulan 15 dönümlük Traktör Arena parkurlarında, Türk ve dünya çiftçilerinin tercihi olan New Holland marka traktörler ile her hafta kendilerine verilen ters dümen, balya taşıma, römorkla geri yanaşma görevlerini, zamana karşı yarışarak en hızlı şekilde yapmaya çalıştı. 8 parkur rekorunun da kırıldığı yarışma boyunca, pilotların en çok zorlandıkları parkur; final parkuru da olan 4 tekerlekli römorkla geri yanaşma etabı oldu. Yarışmacılar Acemi Parkuru olan ters dümende New Holland TT 75; Yetenek Parkuru olan balya taşımada New Holland TD110D ve TL665 ön yükleme kolu ile Performans Parkuru olan ekipman bağlama ve römorkta New Holland T6060 traktörlerini kullandılar.